Личност на месеца
Представяме ви:
Ралф Лорън |
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън (Ralph Lauren) е роден през 14 октомври 1939 г. в еврейско семейство на имигрантите от Беларус - Фрайдл и Франк Лифшиц. Израства в Бронкс с тримата си по-големи братя, отгледани от майка си.
Лорън се интересува от мода още от най-ранна възраст, когато е купувал скъпи костюми със спечелените от работата, след училище, пари. Въпреки, че е можел да намери дрехите на по-ниска цена, той е държал да изглежда стилно в скъпите си дрехи и е успял да се облича добре още от 12-годишна възраст.
Докато е в гимназията „DeWitt Clinton” в Ню Йорк, работи почасово в големи магазини за дрехи.
В периода 1962-1964 г. служи в армията, след което се жени за Рики Лоу-Биър, с която имат три деца: Андрю, Дилън и Дейвид.
В края на 50-те Ралф Лорън се записва да учи „Бизнес“ в „City College of New York”, докато същевременно работи за „Brooks Brothers” и “Bloomingdales”. Скоро прекъсва обучението си и отива в армията.
През 1964 г. е нает катo продавач-консултант на вратовръзки за „A.Rivetz & Co.”. Скоро, отегчен от тогава модерните тесни тъмни вратовръзки, Ралф започва да прави цветни широки дизайни, които съвсем скоро привличат окото на „Beau Brummell Ties”, които го наемат за дизайнер.
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
С парите изкарани от дизайнерската си работа и с финансовата подкрепа на Норман Хилтън, Лорън основава „Polo Fashions” през 1968 г. Същата година лансира първата си мъжка колекция предлагаща микс от английски и американски стил, като изразява представата за класа. След успеха му следва женската колекция през 1971 г. и оттук насетне компанията се разраства с детска колекция, специална селекция класови парфюми, обувки, обзавеждане и аксесоари.
През същата 1971 г. Лорън отваря магазин в Бевърли Хилс, Калифорния, който е 116-я поред „Polo-Ralph Lauren” магазин в САЩ. А мегамагазина, който отваря в елегантния „Rhinelander Mansion” в Ню Йорк остава в историята на модната индустрия като „най-добрия бутик в Америка, може би и в света“, според Джон Феърчайлд (собственикът на „Women's Wear Daily”). Така след една година визията „Лорън“ е разпространена чрез продажби от над 5 милиона долара и превръща Лорън в най-продавания дизайнер.
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън
Ралф Лорън е известен и с това, че прави дизайна на костюмите на филми като „The Great Gatsby” (1973) и „Annie Hall” (1978). Франсис Фитцджералд, Уди Алън и Даян Кийтън повлияват с облеклото си от Лорън на милиони хора и начина им на обличане.
Моделите, които работят със стилния дизайнер са имена като Жизел Бюндхен, Даутцен Круз, Дариа Вербови, Джема Уорд, Саша Пивоварова и Соландж Уилверт.
Неговият усет за бизнес, способността му да е преди всички, да предложи своите продукти на всяка цена, въпреки неуспехите през първите години, е това, което прави компанията му да струва 1 млрд. долара. Неговата автомобилна колекция варира от 1929 Bentley и 1937 Alfa Romeo, Bugatti 1938 и 1962 Ferrari.
Той е собственик на ранчо в Колорадо, домове в Ямайка и Лонг Айлънд, имоти в Бедфорд, Ню Йорк, както и на Пето авеню в Манхатън. Лорън е човек, който предлага възможност на всеки да изглежда толкова добре колкото иска, само чрез закупуване на неговите продукти.
Интересни факти:
Истинското му име е Ралф Руебен Лифшиц. Когато става на 16 Ралф и братята му сменят фамилията си от Лифшиц на Лорън.
Ралф Лорън участва в много благотворителни акции и създава „Ralph Lauren Center for Cancer Prevention and Care” към „North General Horspital” - болница в Харлем, Ню Йорк.
Ралф Лорън е изтъкнат колекционер на автомобили като Bugatti Veyron, Bugatti Type 57SC Atlantic, един от петте McLaren F1LM, Bentley, Ferrari 250 Testa Rossas и много други. Дизайнерът дори създава частен гараж-музей, в който стилно са изложени ценните автомобили от колекцията.
Награди:
2011 - Отбелязан на Модната Алея на Славата в Ню Йорк
2011 - Награда за мъжка мода на CFDA
2011 - Награда за американска модна легенда на CFDA
1998 - Награда за хуманитарно лидерство на CFDA
1997 - Награда за дизайнер на годината за мъжка мода на CFDA
1996 - Хуманитарна награда от кампанията за борба с рака на гърдата на „Nina Hyde Center”, връчена от Лейди Даяна
1996 - Награда за дизайнер на годината за дамска мода на CFDA
1992 - Награда за цялостен принос на CFDA
1981 - Награда на „Coty Hall of Fame”
1981 - Награда на CFDA
1971 - Награда за цялостен принос „Nieman Marcus”
|